Heta ciapier «Unijon» hraje ŭ najvyšejšaj niamieckaj lizie i źjaŭlajecca samym mocnym kłubam u Bierlinie. A ŭ kancy 2003 hoda kamanda lasnułasia na dno druhoj Bundeślihi. Pierśpiektyvy vyhladali ćmianymi, ale fanatam, jakija nieadnarazova ratavali kłub u składanyja časy, nie chaciełasia hublać nadzieju.

Tak, na internet-forumie «žaleznych» (niam. Eisern — tak jašče nazyvajuć kamandu) źjaviłasia prapanova sabracca razam i adśviatkavać Kalady. I 23 śniežnia 2003 hoda 89 fanataŭ pieraleźli cieraz aharodžu stadyjona i zaśpiavali na trybunach kaladnyja pieśni.

Jak heta vyhladała ŭ 2003 hodzie

Jak heta vyhladała ŭ 2003 hodzie

Ciapier Weihnachtssingen (Kaladnyja śpievy) — adna z hałoŭnych padziej u žyćci «Unijona». U niekatory momant kolkaść achvotnych paŭdzielničać u cyrymonii stała bolšaj za kolkaść miescaŭ na stadyjonie, tamu kłub pačaŭ pradavać na jaje kvitki.

Usie 28 500 biletaŭ raspradajucca za ličanyja hadziny. Tym, kamu nie pašancavała, mohuć hladzieć i śpiavać anłajn.

Chacia ŭ kłuba ciapier usio našmat lepš, čym 19 hadoŭ tamu, ale tradycyja praciahvajecca, kab nahadać pra važnaść padtrymki i jadnańnia jak u kiepskija časy, tak i ŭ dobryja.

Dva hady mierapryjemstva nie pravodziłasia praz karanavirus, ale ŭ 2022-m Weihnachtssingen viarnulisia. Voś jak heta było.

Bierlin: horad, u jakim pierakonvaješsia, što nijakija mury nie viečnyja

Клас
Панылы сорам
Ха-ха
Ого
Сумна
Абуральна

Chočaš padzialicca važnaj infarmacyjaj ananimna i kanfidencyjna?