Zdymak ilustracyjny. Fota: Getty Image

Zdymak ilustracyjny. Fota: Getty Image

«Nie dumaju, što my tut niešta budziem budavać. Tut niama čaho budavać. Jość park Pieramohi, jość Kamsamolskaje voziera. Była pastaŭlena zadača — uładkavać, zrabić utulna. Jašče raz kažu: ja nie baču tut dadatkovaha niejkaha budaŭnictva. Byli roznyja prapanovy, budynki niejkija. Ja nie ŭchvaliŭ hetaha.

Jašče i z praktyčnaha punktu hledžańnia: nie kožny ž moža sabie dazvolić pajechać u Emiraty ci navat u Turcyju, jak by tam tanna heta ni było. Nie kožny. A moža być, i nie treba. Pałova i nie choča tudy jechać. Ale jany chacieli b z unukami, ź dzietkami kudyści vyjści, dzieści kab heta było pad bokam, i adpačyć», — skazaŭ Łukašenka.

Prytym sam jon lubić hladzieć sa svajho kartežu na dziaŭčat, jakija adpačyvajuć na plažy, i ŭpeŭnieny, što ich pačućci ŭzajemnyja:

«Ja ŭžo žartam časta kažu, kali ja jedu pa praśpiekcie z centra horada, dziaŭčatki tam nie skažu tam, što jany zaharajuć abo lažać, jany valajucca na bierazie voziera i nohi dahary, i mianie tak vitajuć dahary nahami. Paciešna heta ŭsio. Ale ja radujusia, što ludziam jość kudy pryjści. Voś jany pierajšli darohu i adpačyvajuć na bierazie Kamsamolskaha voziera».

Čytajcie taksama:

Łukašenka raskazaŭ, kudy pasadzić Usiebiełaruski narodny schod

Łukašenka adkryta zajaviŭ, što ŭ 2020 hodzie rasijskaja armija nie dała b jamu pajści

Łukašenka raspavioŭ, jaki «znakavy abjekt» pabudujuć u Minsku

Клас
2
Панылы сорам
72
Ха-ха
6
Ого
0
Сумна
1
Абуральна
14