Fota ilustracyjnaje

Fota ilustracyjnaje

Apošnim časam dla pahašeńnia daŭhoŭ «Trajpła» jahonyja źniešnija kiraŭniki vystavili na prodaž i realizavali ofis kampanii na vulicy Rakaŭskaj, viełnes-kłub, palaŭničuju haspadarku ŭ Łahojskim i turystyčnuju viosku ŭ Biarozaŭskim rajonach.

Na zaŭtra, 14 vieraśnia, pryznačany tarhi pa vystaŭlenych na adkryty prodaž AZS u Minsku i staličnym restaranie «Załaty hrabieńčyk».

Pierachod «Trajpł-Ahra» da novaha ŭłaśnika nie afišavaŭsia, ale «Biełorusy i rynok» źviarnuli ŭvahu, što sa śpisa sielskahaspadarčych arhanizacyj Łahojskaha rajona źnik SK «Trajpł-Ahra», a pa miescy jaho prapiski ŭ vioscy Čudzieničy Astrašyckaha sielsavieta ciapier značycca pradpryjemstva «Aziarycki-Ahra».

Apošniaje — adzin z najbujniejšych ahrarnych chołdynhaŭ susiedniaha z Łahojščynaj Smalavickaha rajona. U im paćvierdzili, što byłoje sielskahaspadarčaje pradpryjemstva «Trajpła» ź niadaŭnich časoŭ znachodzicca pad kryłom «Aziaryckaha-Ahra».

Ahrakompleks «Trajpł-Ahra» — adzin z kala 30 byłych stratnych kałhasaŭ i saŭhasaŭ, pieradadzienych u 2004—2005 hadach ukazam Łukašenki pryvatnamu biznesu. Da prychodu tudy Juryja Čyža i jaho partnioraŭ jon nazyvaŭsia SVK «Vierahi». Čyžu, ulivajučy ŭ pradpryjemstva vialikija srodki, udałosia zrabić z byłoj stratnaj haspadarki adnaho ź lidaraŭ nie tolki rajona i vobłaści, ale ŭsioj krainy. Adnak asabistyja prablemy biznesoŭca i ekanamičnaja biazładzica ŭ «Trajple» nie mahli nie adbicca na efiektyŭnaści pracy haspadarki. Z hetym i źviazany pierachod «Trajpł-Ahra» ŭ ruki novaha ŭłaśnika. 

Čytajcie taksama:

Juryj Čyž sudzicca z małodšym synam za farmzavod

U Minsku vystavili na prodaž jašče adnu zapraŭku «Trajpła»

Juryj Čyž viarnuŭ pad svajo kiravańnie hałoŭny aktyŭ siamji ŭ Rasii

Viadomaje ŭsim kafe ŭ samym centry Minska vystavili na prodaž. Cana — bolš za 2 miljony dalaraŭ

Čyž kupiŭ biznes u Viktara Drobyša

Клас
1
Панылы сорам
1
Ха-ха
0
Ого
2
Сумна
1
Абуральна
0