U subotu, 1 krasavika, nadvorje ŭ Biełarusi buduć vyznačać atmaśfiernyja franty, jakija pieramiaščajucca z Zachodniaj Jeŭropy.

Čakajecca vobłačnaje nadvorje. Na bolšaj častcy terytoryi krainy projduć daždžy, nočču pa paŭnočnym uschodzie Biełarusi z mokrym śnieham. U načnyja i ranišnija hadziny miescami tuman.

Udzień u asobnych rajonach mahčymyja navalnicy.

Na ŭschodzie na asobnych učastkach daroh hałalodzica. Viecier paŭdniovy ŭmierany. Tempieratura pavietra minimalnaja nočču +1..+ 7°S, maksimalnaja dniom + 7..+13°C, na poŭdni — da +15°C. 

U niadzielu na bolšaj častcy terytoryi krainy projduć apadki (doždž, mokry śnieh), ranicaj i dniom miescami čakajucca mocnyja daždžy. Na darohach hałalodzica. Viecier dniom paryvisty. Nočču ad 0°C na poŭnačy da + 8°C na paŭdniovym uschodzie, maksimalnaja tempieratura dniom budzie ad +1°C na poŭnačy da +11°C na poŭdni i paŭdniovym uschodzie.

U paniadziełak pachaładaje.

Časam projduć apadki (śnieh, mokry śnieh, doždž). Taksama čakajecca hałalodzica. Viecier paŭnočny paryvisty. Nočču ad -5°C na paŭnočnym zachadzie da +5°C na paŭdniovym uschodzie, maksimalnaja tempieratura dniom — -1..+ 6°S.

Клас
0
Панылы сорам
0
Ха-ха
3
Ого
0
Сумна
1
Абуральна
0