Zbroja Pałka Kalinoŭskaha. Fota z telehram-kanała pałka @belwarriors

Zbroja Pałka Kalinoŭskaha. Fota z telehram-kanała pałka @belwarriors

Alaksandr Łukašenka cudoŭna viedaje, što «niama durnych» i nie spadziajecca nikoha viarnuć. Naadvarot, jon i nie choča, kab jaho praciŭniki viartalisia. Ën praciahvaje masavyja represii, heta značyć, praciahvaje vyciskać aktyŭnych ludziej ź Biełarusi.

Zajavy Łukašenki majuć inšuju metu — minimizavać aktyŭnaść ludziej, u tym liku ŭ emihracyi. Jany chočuć, kab ludzi maŭčali nie tolki ŭnutry krainy, ale i za miažoj.

Budziecie maŭčać i nie rypacca ciapier — budziecie mieć, nie ciapier, a ŭ budučyni, bolšy šaniec vyrašyć niejkaje pytańnie ŭnutry krainy ci pryjechać. A tyja, chto budzie aktyŭny, chto, u terminałohii Łukašenki «praciahvaje destruktyŭnuju dziejnaść suprać našaj krainy», tyja takoj mahčymaści nie atrymajuć: «U takim vypadku zvarotnaj darohi niama i nie budzie».

Łukašysty chočuć jak źmienšyć kolkaść ludziej, jakija dałučajucca da biełaruskich dobraachvotnickich bataljonaŭ, tak i kolkaść tych, chto biare aktyŭny ŭdzieł u niezaležnych asiarodkach emihracyi (udzielničaje ŭ inicyjatyvach, danacić u fondy salidarnaści i na ŚMI, padtrymlivaje dobraachvotnikaŭ i hetak dalej).

Łukašenkaŭcy robiać z emihracyjaj toje, čym jany ciapier zajmajucca z Ukrainaj i Zachadam,— handlujuć pavietram i abiacankami nie abvastrać situacyju.

(hartajcie nižej, kab pračytać praciah)

«My nie spynim padtrymki Rasii, nie spynim materyjalna-techničnaje i prapahandysckaje zabieśpiačeńnie rasijskaj ahresii. Ale kali vy źmienšycie padtrymku kalinoŭcaŭ i apazicyi i ŭstrymajeciesia ad novych sankcyj, my nie budziem uzmacniać padtrymku Rasii», — heta pasłańnie Ukrainie i Zachadu.

«Kali vy budziecie siadzieć i maŭčać i nie budziecie padtrymlivać Cichanoŭskuju, Abjadnany pierachodny kabiniet i kalinoŭcaŭ, to my nie amnistujem vas, bo nam vy tut nie treba, ale i nie zrobim vam horš. A nie budziecie maŭčać — tady budziem rabić vam jašče horš» — voś pasłańnie Łukašenki.

Alaksandra Łukašenku praciahvaje napružvać jak najaŭnaść u jaho praciŭnikaŭ adzinaha centra i adzinaha lidara, tak i stvareńnie dobraachvotnickich farmavańniaŭ z dośviedam bajavych dziejańniaŭ. U vypadku asłableńnia Rasii, jaje paražeńnia va Ukrainie, i pieršaje, i druhoje moža mieć dla biełarusaŭ značeńnie.

Клас
196
Панылы сорам
11
Ха-ха
23
Ого
4
Сумна
3
Абуральна
25

Chočaš padzialicca važnaj infarmacyjaj ananimna i kanfidencyjna?