Hety skrynšot i nastupny: videa na kanale «Maksimalna»

Hety skrynšot i nastupny: videa na kanale «Maksimalna»

Ciesakova paznajomiłasia z Barsukovym, kali jaje pasadzili la čynoŭnika na Usiebiełaruskim narodnym schodzie ŭ 2021 hodzie. Tady jon chacieŭ prademanstravać deputatcy videa z Akreścina, jakoje nibyta śviedčyła b, što hvałtu z boku siłavikoŭ nie było. Volha raskazała, što toje videa tak i nie pahladzieła, chacia i zvaniła Barsukovu, kab damovicca pra sustreču i pabačyć zapis, bo čynoŭniku nibyta ŭvieś čas «było nie da taho».

Da nieabchodnaści pravieści čas pobač z takim čałaviekam Volha staviłasia spakojna: «Hutaryli pra pazicyju, bo ja razumieła, što pakolki jon — inśpiektar pa horadzie Minsku, ja mahu niešta jamu raskazać. Časta my sutykajemsia ź niekatoraj infarmacyjnaj burbałkaj, kali kamunikujem u našym asiarodździ, i niejkaja infarmacyja dla nas pierakručvajecca». Na dumku Ciesakovaj, u takoj burbałcy mohuć apynucca jak prychilniki pratesnych pohladaŭ, tak i tyja, chto na baku ŭłady.

Što da Barsukova, kamunikacyju ź im Volha zhadvaje jak davoli niefarmalnuju.

«Ja nikoli nie chavała, što chadziła na maršy, vielmi hučna aburałasia tym, što kažuć, nibyta chodziać ałkaholiki i darmajedy na hetyja maršy i hrošy za heta atrymlivajuć. Mnie b choć chto jakuju kapiejku zapłaciŭ: Minharsaviet — biaspłatna, na maršy — biaspłatna!».

Žančyna sprabavała davieści, što jana nie padychodzić pad toje apisańnie typovaha pratestoŭcy, jakoje malavali dziaržSMI, i što hetyja pratestoŭcy prosta žadajuć, kab ich pačuli. Jaje ździviła, što Barsukoŭ nie adkazvaŭ joj na heta niehatyvam:

«Reakcyja była, što treba mianie advieści da jaho chłopcaŭ u AMAP i znajści mnie žanicha, bo, vidać, u mianie zanadta šmat volnaha času».

«Možna kolki zaŭhodna narakać na śviet, jaki nie cikavicca losam Biełarusi, ale jon i nie pačnie cikavicca, pakul biełarusam nie stanuć cikavyja jany sami»

Jak nasamreč adbylisia pieramieny ŭ Polščy. Troški nie tak, jak my ŭjaŭlajem

«Było 17 varyjantaŭ nobieleŭskaj lekcyi». Vialikaje intervju Natalli Pinčuk ab premii i kachańni

Клас
Панылы сорам
Ха-ха
Ого
Сумна
Абуральна

Chočaš padzialicca važnaj infarmacyjaj ananimna i kanfidencyjna?