Znajści
Ałharytmičny łacinski varyjant
6
EJUJA/adkazać/
11.04.2024
Heta ŭsio pustoje. Apłot biełaruščyny nie choča spytać u hetaha maładziona prakamientavać vytrymki z prahramy partyi Babaryki: "Russkij jazyk – eto naš kulturnyj, socialnyj, istoričieskij, naučnyj, ekonomičieskij aktiv, kotoryj na protiažienii mnohich let pomohał biełarusam raźvivaťsia, rasti, byť časťju vielikich dostižienij, otkrytij i śvieršienij.
My vystupajem za to, čtoby v Biełarusi žili i raźvivaliś, nie podvierhajaś kakoj-libo diskriminacii, oba jazyka" 

?
12
Dołbieška/adkazać/
11.04.2024
EJUJA, čto tut kommientirovať, kandidat rabotał s rasčiotom na vsio nasielenije, a nie tolko na oppoziciju(kotoraja v bolšienstvie svojom, tiem nie mienieje, russkohovoriaŝaja v bytu). Vam eto nie poniatno ? Komu jeŝio nie poniatno ? Vsiem poniatno. Tak vy odin takoj tupoj tut ?
0
Lenin/adkazać/
11.04.2024
EJUJA, A jesť takaja partija?
1
Ejuja/adkazać/
11.04.2024
Dołbieška, Nu i jaki vynik kandydata ? Jak kažuć, za što borołsia na to i naporołsia
3
Pytańnie da biedarussa /adkazać/
11.04.2024
Dołbieška, a čaho ž, kali ty nie tupy, nie viedaješ movu tytulnaj nacyi Respubliki Biełaruś? Kali ty nie tupy, to jaki?
4
Dołbieška/adkazać/
11.04.2024
Ejuja, a byli druhije vyniki u kandidatov, v poślednije 30 let ? Nu, pobieh, kak altiernativa. Biesślednoje isčieznovienije. Čto jeŝio ? Dieržu ładoń v hotovnosti zahibať palcy. Požałujsta, damy i hospoda, prisojediniajtieś, nie mołčitie, pomohitie Ejuju. Vied́ kakoj vopros to zadan, oho-ho, priam k stienie pripior uchvatom, nie šievielnuťsia.
3
EJUJA/adkazać/
11.04.2024
Dołbieška, Ja vam nazavu adnaho paśpiachovaha kandydata z takoj samaj prahramaj jak u Babaryki, - heta Łukašenka. I pieršy i druhi paśladoŭniki ruskaha śvietu. Adzin ačoliŭ krainu i pradaŭ jaje ŭ rabstva (pačaŭ z movy darečy), druhi ačoliŭ ruskuju rytoryryku i staŭ achviaraj ruskaha sietu (stał "časťju vielikich dostižienij" jak u prahramie skazana). Heta ŭsio čystaj vady papulizm i prystasavanstva da situacyi, tut niama palityki i myśleńnia nacyjanalnymi intaresami.  
4
Dołbieška/adkazać/
12.04.2024
EJUJA, Hans Christian Andierson biezusłovno był by boleje avtoritietnyj rasskazčik o Babariko. Prieždie vsieho, zamieču vam, baryšnia, čto odin iz hierojev vašieho kommientarija nikohda nie był u vłasti i, sootvietstvienno, nie priedostavił vam vozmožnosti podkriepiť vaši vyvody niečiem bolšim i širšim, niežieli vaši skučnyje fantazii. Vy b jeŝio citatami iz rieči obvinienija na jeho sudie sypanuli, čio-li, dla puŝiej ubieditielnosti... Otdielno ostanovluś na "russkom śvietie". Tak vot, damočka, viditie-li, kakaja intieriesnaja dietal, istinnyj pokłońnik russkoho mira nikohda nie nazvał by razdieł Rieči Pospolitoj naibolšiej trahiedijej v istorii Biełarusi, po jeho mnieniju, nikohda nie nazvał by dohovor o sojuzom hosudarstvie RB i RF - nienužnym i triebujuŝim dienonsacii, nikohda nie zajavił by o idieje vozvrata strany k konstitucii 94, kak imiejuŝiej smysł. Po-etomu ujmitieś, eto nie tiema, v kotoroj vy možietie priedłožiť niečto razumnoje k osmyśleniju.
2
Ejuja/adkazać/
12.04.2024
Dołbieška, Vy tolki što padćvierdzili chłusdivaść abiacanak Babaryki. Vy raspaviali pra viartańnie da kanstytucyi 94 hoda, dzie adna dziaržaŭnaja moaa, pry hetym Babaryka vystupaje za dźvie dziaržaŭnyja movy. To bok Babaryka nie źbiraŭsia nasam reč viartać jaje. I tak šmat u čym.
2
Dołbieška/adkazać/
12.04.2024
Ejuja, privieditie podtvierždienije namierienijam Baboriko sochraniť russkij jazyk v kačiestvie hosudarstviennoho. Kulturnyj, socialnyj, naučnyj i t.d. aktiv. Hdie o hosudarstviennom jazykie ? Vam by dumať naučiťsia, a nie dodumyvať, vied́ eto nie odno i to žie... Znanije jazykov, eto vsiehda aktiv, i biezusłovno kulturnyj aktiv, i naučnyj tak žie, možiet javlaťsia i socialnym, jeśli okazaťsia v sriedie jeho nositielej ili stranie proischoždienija, on žie i istoričieskij, jeśli kakaja-libo časť istorii vašiej strany (pozitivnoj ili naprotiv, no objektivno istorii) śviazana s nim. Čto nie tak skazał vam Baboriko ? Vsio žie on imieł pravo rassčityvať na obrazovannoho słušatiela, i rassčityvał na nieho, vozmožno (čto skorieje vsieho) pierieocienivaja. No eto nikak nie javlajetsia jeho vinoj, chotia i dajot vam vozmožnosť izmyšlenij i kazuistiki, kojej vy polzujetieś społna, i čiem uničižajetie prieždie vsieho, i hłavnym obrazom, siebia.
11
Dołbieška/adkazać/
11.04.2024
Pytańnie da biedarussa , ja uču movu titulnoj nacii Biełoruśsii, i u mienia bolšije uśpiechi užie. Ostałoś prieodoleť psichołohičieskij baŕjer, vyzvannyj povalnym otsutstvijem movy na ulicach v biełorusskich horodach da viesiach. Na biełorusskoje słovo vsie ohladyvajutsia, vsmatrivajutsia, zyrkajut, kak na tupoho, ili na marsianina, v łučšiem słučaje, i nie vsiehda družielubno. I ja bojuś. Čto vy možietie mnie posovietovať v takich isklučitielnych obstojatielstvach ?
0
Nukaniešnie/adkazać/
18.04.2024
Dołbieška, nie vydumlaj, narmalna reahujuć na biełaruskaje słova na vulicach Miensku. A kab chutčej avałodać leksikaj, moh by prama tut, u biaśpiečnym asiarodździ, pačynać ź biełaruskaha kamientavańnia. Maksimum, skarektujuć. 
2
Dziakuj Bohu, što nie biedaruss/adkazać/
11.04.2024
[Red. vydalena]
0
Dacent/adkazać/
11.04.2024
Vo chalera, kudy padzieŭsia intelekt? Ci heta tolki mnie padajecca, što ŭsie hetyja šparhałki piša niechta adzin, adpaviednaha ŭzroŭniu, i piša sam sabie.
0
deru/adkazać/
11.04.2024
Kuča słov ,a smysła nol. Vot čto on chotieł skazať ? Pustoj etot Kravcov .Niet takoho politika i nie było .
0
piena na chvałe nievierojatnych/adkazać/
11.04.2024
nasučnyj vorpros kniha kakoho-t o tam rasiejca nievierojatnoho.  
0
F.N.S./adkazać/
12.04.2024
[Red. vydalena]
0
Kot/adkazać/
12.04.2024
Babariko, otviečaja na vopros žurnalista "nie boitieś, čto on vas prosto posadit", otvietił "ia nie ihraju v ihry, v kotorych nie mohu vyihrať". Čto kak-to nivielirujet v 2024 ciennosť sovietov byvšich babarikanciev na tiemu "čto i kak nužno było diełať".
1
Žvir/adkazać/
12.04.2024
Kot, tut kliučavoje slova -  rabic` ("diełať"). Heta liepš, i praviļna, u liubych abstavinach, čym siadziec` i pliavuzhac` u bok tych, chto robic`. Vada skidajecca na kamieņ, biessensoūna, alie jana jaho stočyc`, bo jana heta robic`. Heta pieršaje.

Druhoje - zajmiejcie hluzd, kab razumiec` slovy. "ia nie ihraju v ihry, v kotorych nie mohu vyihrať" - značyc`, ja huliaju ū huļni, kali baču chacia b adzin adsotak mahčymasciaū atrymac` pieramohu. Spadziajusia, nia treba tlumačyc` inšaslazaļny sens slova "Huļnia" ?

A na kon jon pastaviū usio, što mieū, ukliučna z svaim žycciom i žycciom syna. Adsiuļ vynikaje treciaje - Babaryka nie zahrabaū žar čužymi rukami i nikoha nie zaklikaū heta rabic dlia jaho adniekuļ zdaliok...
0
Nac/adkazać/
12.04.2024
Taja ž antybiełaruskaja łukašnia, navat horš.
0
Tak/adkazać/
12.04.2024
Toj samy Ivan, jaki nie viedaje biełaruskaj movy dy vystupaje za rasiejskuju. Typovy babarykaniec.
5
Achti ž ty./adkazać/
13.04.2024
Tak, My tut počti vsie v Biełarusi nie viedajem biełaruskaj movy. 200 let okkupacii, rusifikacii darom nie prošli. I čiem čaŝie takije kak vy budietie pieniať nam na eto, tiem dolšie vy nie pridietie k vłasti v Biełarusi. Potomu čto siejetie raskoł i s*rač.
0
Aresa/adkazać/
14.04.2024
Achti ž ty., što ža vy takija biazvolnyja, byccam kałody dzieraviannyja?! 200 hod jany mučajucca, haniebnyja, dyk lepš ab ścianu...
0
Nukaniešnie/adkazać/
18.04.2024
[Red. vydalena]
0
Pachožy chałop/adkazać/
14.04.2024
Łapuch
1
Janka/adkazać/
15.04.2024
Napady na Babaryku i Cichanoŭskaha, jakija siadziać u turmie u stanie incommunicado i nia moža adkazać - niedarečnyja.
Jakoj by dziŭnaj nie vyhladała jahonaja pazicyja na momant aryštu, jana mahła evalucyjanavać, i hetym niama ničoha drennaha. Nahadaju, što jašče da 09.08.2020 mienavita Babaryka prapanavaŭ viartańnie da Kanstytucyi 1994, čaho tady mnohija nie zrazumieli

0
Nukaniešnie/adkazać/
18.04.2024
[Red. vydalena]
0
Ojvej/adkazać/
18.04.2024
Janka, > čaho tady mnohija nie zrazumieli 

Usio, što treba było, najrazumniejšyja viedali ź jahonaj bijahrafii, a takija, jak ja, dakiemili padčas jahonych napadak na K.Kalinoŭskaha i sučasnych zmaharoŭ za Niezaležnaść. 

I kaniešnie, jon nie achviara režymu, jak šmat z tych chto jamu davierylisia, a hulec, pavodle jahonych ža słovaŭ. Tak što, trusy abo kryžyk. 
Kab pakinuć kamientar, kali łaska, aktyvujcie JavaScript u naładach svajho braŭziera