Znajści
Ałharytmičny łacinski varyjant
20.02.2024 / 23:475RusŁacBieł

Pahladzicie, na jaki ryzykoŭny abhon pajšoŭ 87-hadovy kiroŭca pad Zasłaŭjem VIDEA

Učora dniom u Zasłaŭi kiroŭca aŭtamabila Toyota ledź nie spravakavaŭ DTZ, robiačy vielmi ryzykoŭny abhon. Situacyja trapiła na videa čytača «Anłajniera». 

«Heta adbyłosia na trasie H-8941 kala skryžavańnia z vulicaj Zarečnaj, — paviedamiŭ aŭtar videa. — Kali b ja prosta zatarmaziŭ u svajoj pałasie, to adbyłosia b sutyknieńnie».

Pazadarožnik pry abhonie fury vidavočna nie raźličyŭ chutkaść i prastoru dla manieŭru. U vyniku sustrečnamu aŭtamabilu pryjšłosia paviarnuć na ŭzbočynu, kab dazvolić kiroŭcu, jaki rabiŭ abhon, viarnucca ŭ svaju pałasu. Chutkaść u Toyota była zusim nie maleńkaja, i ŭsio mahło skončycca trahična.

Paśla DAI Minskaha ŭstanaviła asobu kiroŭcy Toyota. Im akazaŭsia žychar Zasłaŭja 1937 (!) hoda naradžeńnia. Ciapier jamu pahražaje adkaznaść pa častcy 12 artykuła 18.13 KaAP «Parušeńnie pravił darožnaha ruchu, jakoje paciahnuła stvareńnie avaryjnaj abstanoŭki» (ciahnie nakładańnie štrafu ŭ pamiery ad piaci da dvaccaci bazavych vieličyń z pazbaŭleńniem prava kiravańnia transpartnymi srodkami na termin da dvuch hadoŭ abo biez pazbaŭleńnia).

Čytajcie taksama:

Minskaje DAI za try dni aštrafavała 133 maršrutčykaŭ

Za hod amal na 12% pavialičyłasia kolkaść DTZ z udziełam dzikich žyvioł

Kiroŭcu vykinuła praz łabavoje škło. U Mazyry aŭto pierakuliłasia i z usiaje mocy ŭrezałasia ŭ słup

Nashaniva.com

Chočaš padzialicca važnaj infarmacyjaj
ananimna i kanfidencyjna?

Клас
4
Панылы сорам
1
Ха-ха
2
Ого
4
Сумна
5
Абуральна
15
0
Mafkees /adkazać/
21.02.2024
Nie daj boh vot tak jechať i vstrietiť po vstriečkie vot takoho biezumca i raźbiťsia vsiej siemjej ot łobovoho udara. Možno było by dažie dohnať jeho i nadavať podž....kov,čtob zapomnił čto nielzia vot tak prosto podvierhať ludiej śmiertielnoj opasnosti. Pofih skolko jemu let,a jeśli komu nie pofih to tohda nužno izymať prava,raz staryj i jezdiť nie umiejet.Riealno ubijca na dorohie.
2
Maximus /adkazać/
21.02.2024
hierdzień , dieło imienno v vozrastie. Etot čiełoviek užie na 50% hłuch i ślep, adiekvatno ocieniť situaciju na dorohie on fizičieski nie možiet. Starčieskij marazm- słyšali možiet? Kohda-to ja stołknułsia s podobnoj situacijej, za rulem KIA sidieł 86- letnij diedok, kotoryj vletieł mnie v otbojnik fury ( stojaŝiej!) Jeho koryto razorvało vdol! Vokruh mienia nikoho i ničieho nie było. Odin hłaz dieda smotrieł kuda-to tuda i nie vidieł voobŝie, vtoroj-častično. V uchie torčał słuchovoj apparat ! No spravka u nieho była!! Eto vyjaśniłoś v procieśsie raźbiratielstva DTP. Dažie inśpiektor HAI był v a@uje! I takich momientov očień mnoho, prosto oni nie popadajut v ŚMI. Moje mnienije-75 let i prava na stoł. Počiemu na driachłuju mašinu tuča pričin, čtoby nie vypuskať jeje na dorohu, a tomu, komu na kładbiŝie davno prohuły staviat dano pravo riešať čužije sud́by?
0
Vład/adkazać/
21.02.2024
Dieduška starieńkij, jemu vsio-ravno!
Pakazać usie kamientary
Kab pakinuć kamientar, kali łaska, aktyvujcie JavaScript u naładach svajho braŭziera
Kab skarystacca kalendarom, kali łaska, aktyvujcie JavaScript u naładach svajho braŭziera
sakavikkrasavikmaj
PNSRČCPTSBND
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930