Znajści
Ałharytmičny łacinski varyjant
3
Kraina 404/adkazać/
06.12.2023
U biełaruskim rejtynhie niepažadanych haściej maskali taksama pieršyja.
6
pažadany/adkazać/
07.12.2023
Kraina 404, sam ty niepažadany, tamu ŭ Polšču źbieh, hieroj. 
0
Andruś/adkazać/
06.12.2023
Z ulikam taho, što ŭ Rasiei jość Kalininhrad i Vybarh, to padajecca, što sprava ŭsio ž taki ŭ ludziach. Ale jašče hadoŭ piać dyktatury dy aktyŭnaści ŭsialakich bondaravych i karajevych - i Horadnia pieratvarycca ŭ Bransk.
0
chch/adkazać/
06.12.2023
"Samaje hałoŭnaje, čaho rasijanam nie chapaje — jeŭrapiejskich haradoŭ."
voś. sami pryznajucca.
a jašče im nie chapaje jeŭrapiejskaha histaryčnaha składnika. tamu - 'Połock - iskonno naš. da i VKŁ - eto žie kniažiestvo prieždie vsieho russkoje' - hučyć ad ichnych typu historykaŭ. i jašče maskavitam nie chapaje słavianskaha składnika, kab śćviardžać svaju jistinno słavianskosť'. tamu tak uparta i nachabna lezuć uvieś čas va Ukrainu i ŭ Biełaruś. ja im kažu - słuchajcie, nu.. kali vy źničtožycie tut usio biełaruskaje, vycieśnicie (ci zabjecie) biełarusaŭ, a sami panajedziecie siudy, dyk tut ža budzie ta ža Razań
1
Chorošich russkich nie vidno v tiepłovizor /adkazać/
06.12.2023
Bydło zas@@ło 1/9 suši,a tiepieŕ im nie chvatajet jevropiejskich horodov.) Siditie v svojej vyhriebnoj jamie,duchovnyje.
9
Aleś/adkazać/
06.12.2023
Chorošich russkich nie vidno v tiepłovizor , - zhiń, niečisť. Vali v svoju Jevropu i vstavaj na kosti.
0
Nie lubiť,/adkazać/
07.12.2023
Aleś, och, nie lubiť!
0
Kryvia-Kryviajcis/adkazać/
06.12.2023
A jany sami sabie zadavali pytańnie, čamu Zachodniaja Biełaruś?) Čamu jana bahataja na kaścioły, klaštary, cerkvy, pałacy dy zamki? Ŭsio prosta -- vašyja maskalskija kipciury tam panavali mieńš, čym pa ŭsioj astatniaj krainie. Architektury dy spadčyny chapała i na ŭschodzie Biełarusi: Połacak, Viciebsk, Mahiloŭ, Bychaŭ, Amścisłaŭ i h.d. 
Ale maskoŭcy ŭmiejuć tolki lapić cybuliny na chramy, palić knihi, začyniać universitety, raźbirać cełyja harady na cehłu i budavać z toj cehły kazarmy, a ŭ saŭku jašče ŭzryvać ŭsio, što maje choćjakuju vartaść. 
Prablema ŭ vas, maskali. Niamieckija harady Pozen i Bresłaŭ stali polskimi Poznańniu i Vrocłavam, ale zastalisia pryhožymi jeŭrapiejskimi miejscami, toje samaje sa Hdańskam. A zusim susiedni Kionihśbierh pieraŭtvaryŭsia ŭ KAŁininhrad -- šerahovy saviecki panelny hnoj, bazu bałtyjskaha fłota, to bok kazarmu)   
Rabicie vysnovy)
Kab pakinuć kamientar, kali łaska, aktyvujcie JavaScript u naładach svajho braŭziera