Znajści
Ałharytmičny łacinski varyjant
19.09.2023 / 15:0213RusŁacBieł

U «Novaj Baravoj» źjaviacca kvatery płoščaj usiaho 20 «kvadrataŭ». Jakaja cana?

U «Novaj Baravoj» chutka pačnuć budavać čarhovy dom. Ale hetym mała kaho ździviš. Inšaja sprava — niestandartnyja płaniroŭki i mietraž. I tut «A-100 Deviełapmient» jość što prapanavać. U novym vaśmi-dziesiacipaviarchoviku (jon idzie pad numaram 7.53 pa hienpłanie) buduć kvatery, ahulnaja płošča jakich usiaho 20 kvadratnych mietraŭ. Takim mietražom nie ździviš, da prykładu, palakaŭ: dla ich «kavalerki» zvykłaja reč, ale dla nas heta pakul usio jašče navinka, piša Onliner.

Dom uźviaduć u kvartale «Kalejdaskop» (znachodzicca na zachadzie Centralnaha parka). Pobač ź im raźmieścicca parkinh z mahazinam i adkryjecca dziciačy sadok. Novabudoŭla «raściahniecca» na čatyry padjezdy. Fasad zapłanavali niezvyčajny — sa spałučeńniem karałavaha koleru, adcieńniaŭ paciny i tanavanaha škła.

U dvary zbudujuć dźvie hulniavyja placoŭki dla dziaciej roznaha ŭzrostu. Altanak taksama budzie dźvie: adna — dla adpačynku, inšaja — dla pracy. Praduhledžany mini-aharod, viełaboksy, zona dla barbiekiu i kutok z nastolnymi hulniami.

Akramia 20-mietrovych mikrakvateraŭ u novabudoŭli buduć i bolš zvykłyja płoščy. Stoli — 2,7 mietra, praduhledžany adkrytyja bałkony, na pieršym paviersie — asabistyja terasy z elektramiechaničnymi raletami i markizami. Kvatery dastupnyja ŭ dvuch farmatach — z azdableńniem ad zabudoŭščyka i bieź jaho. Praduhledžany i varyjanty z hatovaj kuchniaj.

Na starcie prodažaŭ mietr addajuć ad $1265 dołaraŭ pa kursie. Što da tych samych studyj pa 20 mietraŭ, to jany abyducca prykładna ŭ $32 000 u ekvivalencie. Nie vielmi tanna dla takoj płoščy, ale zatoje ŭ «Novaj Baravoj». Novy dom u kvartale «Kalejdaskop» płanujuć zdać u siaredzinie 2025 hoda.

Čytajcie taksama:

Jak za 10 hadoŭ źmianilisia ceny na nieruchomaść u Minsku: paraŭnoŭvajem, što pryniesła najbolšuju vyhadu

Samuju darahuju kvateru ŭ žniŭni pradali ŭ domie Čyža. Voś jak jana vyhladaje

U atmaśfiernym kutku Minska znosiać staruju zabudovu

Nashaniva.com

Chočaš padzialicca važnaj infarmacyjaj
ananimna i kanfidencyjna?

Клас
Панылы сорам
Ха-ха
Ого
Сумна
Абуральна
0
tam uzkij duch tam huśju pachniet/adkazać/sačyć
20.09.2023
Maksim Dizajnier, okraina, skačaj priłožienije i posmotri kak koptit tvoja maskva. Po povodu «jedy, kotoroj niet v Jevropie, no jesť v každom rajonie maskvy» mnie až śmiežno stało, ty naviernoje hovoriš pro sieť pynievskich «vkushnil», hdie prodajut palmovyje syry i mirotorhovskoje miaso napičkannoje chimijej i antibiotikami, na kotorom zarabatyvajut oliharchi. Tohda, da, takoho h*na v Jevropie diejstvitielno niet. Ubieri tierritoriju novoj maskvy i połučiš riealnuju płotnosť nasielenija kak v zahazovannom hietto. I posmotri statistu pro kraži po svojej maskvie. A zatočki tam vsie bolšie aziatskije, pora užie v maskvabad pierieimienovyvať, vied́ nie zria žie v maskvie nachoditsia hłavnaja miečieť, pričiem samaja vysokaja v Jevropie.
1
Maksim Dizajnier/adkazać/sačyć
23.09.2023
tam uzkij duch tam huśju pachniet

Eti aziaty zakryli vsie vakansii niekvalificirovannoho piersonała, čistiat ulicy, vodiat taksi, i hotoviat samuju vkusnuju jedu v mirie za tri kopiejki, dierievnia. Poka ty v svojej Polšie nie napičkannoj chimijej śvininoj davišsia, i opravdyvaješ svoju ličnuju uŝierbnosť aziatami, arabami, i pročimi nie arijami. Mnie nie nužno ničieho kačať. Ja tam žił. I takoho p, kołchoza i biespriedieła, kakoj tvoritsia na vašich Puškinskich, Sieriebriankach, Majakovskich, tam niet dažie v horodach sputnikach, kak i MTZ v čiertie horoda.
0
tam uzkij duch tam huśju pachniet/adkazać/sačyć
24.09.2023
Maksim Dizajnier, kołchoz, jeda za tri kopiejki nie možiet byť zdorovoj i poleznoj, tiem boleje v maskvie, hdie zakładyvajut 300% navara - za takije dieńhi tiebia tam kormili imitacijej. Vsie, čto tam boleje mienieje vkusnoje i poleznoje - stoit priličnych dienieh i v osnovnom proiźviedieno iz importnych produktov, tovarov i na importnom oborudovanii. Kak koptit maskovskij mkad s jeho prośpiektami, tecami i kotielnymi, tiebie naviernoje hłaza zakryło pielenoj. Počitaj staťji moskovskich i jevropiejskij ekołohov, tvoja maskva postojanno vchodit v top 10 samych zahriaźniennych horodok Jevropy. Zimoj tam śnieh postojanno siero-koričnievoho ćvieta. A zimoj jeŝie i vsie podmackovje koptit, kotoroje do sich por nie hazificirovali putinskije ylity, ibo kłali oni na takich kałchoźnikov kak ty, i na vsiech emihrantov, rabotajuŝich tam v rabskich usłovijach za kopiejki, kotoryje k tomu žie jeŝie postojanno stałkivajutsia s nieuvažienijem so storony maskvičiej, kotoryje nazyvajut ich hastarbajtierami, postojanno oskorblajut po nacionalnomu priznaku, nazyvaja ich «chačami, čurkami, azierami» i td. V každom vtorom objavlenii na sdaču kvartiry priamym tiekstom ukazyvajut, čto sdajut tolko ludiam «słavianskoj vniešnosti». Vot eto šovinističiesko-koptiaŝij horod - prosto raj dla žiźni po viersii dizajniera.
Pakazać usie kamientary
Kab pakinuć kamientar, kali łaska, aktyvujcie JavaScript u naładach svajho braŭziera
Kab skarystacca kalendarom, kali łaska, aktyvujcie JavaScript u naładach svajho braŭziera