Znajści
Ałharytmičny łacinski varyjant
24.01.2023 / 19:1117RusŁacBieł

Rasšyfroŭvajem zajavy Łukašenki pra emihrantaŭ

Siońnia Alaksandr Łukašenka vystupiŭ sa šmatsłoŭnymi zajavami, u tym liku na adras naroda i biełarusaŭ-emihrantaŭ (Łukašenka: Tyja, chto viartajecca, pavinny stać jašče bolšymi jabaćkami, čym tyja, chto tut), (Vyleźli z-pad plintusa — reakcyja budzie žorstkaja), (Łukašenka: Zialenski kalinoŭcaŭ u kalascy pa chakiejnaj placoŭcy katać nie budzie). «Naša Niva» pierakłała ich z movy namiokaŭ.

Zbroja Pałka Kalinoŭskaha. Fota z telehram-kanała pałka @belwarriors

Alaksandr Łukašenka cudoŭna viedaje, što «niama durnych» i nie spadziajecca nikoha viarnuć. Naadvarot, jon i nie choča, kab jaho praciŭniki viartalisia. Ën praciahvaje masavyja represii, heta značyć, praciahvaje vyciskać aktyŭnych ludziej ź Biełarusi.

Zajavy Łukašenki majuć inšuju metu — minimizavać aktyŭnaść ludziej, u tym liku ŭ emihracyi. Jany chočuć, kab ludzi maŭčali nie tolki ŭnutry krainy, ale i za miažoj.

Budziecie maŭčać i nie rypacca ciapier — budziecie mieć, nie ciapier, a ŭ budučyni, bolšy šaniec vyrašyć niejkaje pytańnie ŭnutry krainy ci pryjechać. A tyja, chto budzie aktyŭny, chto, u terminałohii Łukašenki «praciahvaje destruktyŭnuju dziejnaść suprać našaj krainy», tyja takoj mahčymaści nie atrymajuć: «U takim vypadku zvarotnaj darohi niama i nie budzie».

Łukašysty chočuć jak źmienšyć kolkaść ludziej, jakija dałučajucca da biełaruskich dobraachvotnickich bataljonaŭ, tak i kolkaść tych, chto biare aktyŭny ŭdzieł u niezaležnych asiarodkach emihracyi (udzielničaje ŭ inicyjatyvach, danacić u fondy salidarnaści i na ŚMI, padtrymlivaje dobraachvotnikaŭ i hetak dalej).

Łukašenkaŭcy robiać z emihracyjaj toje, čym jany ciapier zajmajucca z Ukrainaj i Zachadam,— handlujuć pavietram i abiacankami nie abvastrać situacyju.

(hartajcie nižej, kab pračytać praciah)

«Naša Niva» — bastyjon biełaruščyny

PADTRYMAĆ

«My nie spynim padtrymki Rasii, nie spynim materyjalna-techničnaje i prapahandysckaje zabieśpiačeńnie rasijskaj ahresii. Ale kali vy źmienšycie padtrymku kalinoŭcaŭ i apazicyi i ŭstrymajeciesia ad novych sankcyj, my nie budziem uzmacniać padtrymku Rasii», — heta pasłańnie Ukrainie i Zachadu.

«Kali vy budziecie siadzieć i maŭčać i nie budziecie padtrymlivać Cichanoŭskuju, Abjadnany pierachodny kabiniet i kalinoŭcaŭ, to my nie amnistujem vas, bo nam vy tut nie treba, ale i nie zrobim vam horš. A nie budziecie maŭčać — tady budziem rabić vam jašče horš» — voś pasłańnie Łukašenki.

Alaksandra Łukašenku praciahvaje napružvać jak najaŭnaść u jaho praciŭnikaŭ adzinaha centra i adzinaha lidara, tak i stvareńnie dobraachvotnickich farmavańniaŭ z dośviedam bajavych dziejańniaŭ. U vypadku asłableńnia Rasii, jaje paražeńnia va Ukrainie, i pieršaje, i druhoje moža mieć dla biełarusaŭ značeńnie.

Red.

Chočaš padzialicca važnaj infarmacyjaj
ananimna i kanfidencyjna?

Клас
Панылы сорам
Ха-ха
Ого
Сумна
Абуральна
0
Ŝiekin/adkazać/
25.01.2023
Valadzimir, vsie na čto sposobien riežim - biť tołpoj vooružiennych diebiłov biezzaŝitnych studientov i žienŝin. No tiepieŕ riežim osoznajot, čto eti diebiły v formie hotovy za dieńhi ubivať, no nie hotovy za dieńhi umirať. Poetomu sinije palcy drožat
0
Pietro/adkazać/
27.01.2023
Valadzimir,
Tysiačy palitźniavolenych i źniščanaja kraina patrabujuć svabody i pomsty. Biełaruś u vajnu suprać Ukrainy i ŭsiaho cyvilizavanaha śvietu ŭciahnuŭ dyktatar Łukašenka i jaho pamahatyja KDB i MUS Biełarusi. Nie treba valić z durnoj hałavy na zdarovuju.  
0
Immigrant/adkazać/
13.02.2023
Kali vy budziecie siadzieć i maŭčać i nie budziecie padtrymlivać Cichanoŭskuju, Abjadnany pierachodny kabiniet
kak emihrant s 20-letnim stažiem toržiestvienno obieŝaju nikohda nie poddierživať Tichanovskuju i jeje kabiniet prochodimciev. Boleje toho budu boroťsia protiv nich vsiemi dostupnymi sriedstvami. 
A vot kalinovciev i ich boŕbu budu finansirovať do poślednieho vzdocha!  

Pakazać usie kamientary
Kab pakinuć kamientar, kali łaska, aktyvujcie JavaScript u naładach svajho braŭziera
Kab skarystacca kalendarom, kali łaska, aktyvujcie JavaScript u naładach svajho braŭziera
PNSRČCPTSBND
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829