Ёзэф Шкворэцкі — чэшскі пісьменнік
Пятро Васілеўскі — футбаліст мінскага «Дынама», чэмпіён СССР-1982
Уладзімір Жбанаў — скульптар
Яўген Шатохін — мастак
Віслава Шымборска — польская паэтка
Пятро Шашкель — сябра КХП-БНФ
Уітні Х’юстан — амерыканская спявачка
Тодар Копша — мастак
Валеры Булдык — аператар
Эдуард Зарэмба — футбаліст
Аляксандр Дзянісаў — акцёр
Міхась Цікоцкі — філолаг, журналіст
Ірына Марачкіна — жонка Аляксея Марачкіна
Анатоль Сабалеўскі — тэатразнаўца
Міхась Тычына — краязнавец, журналіст (Слуцк)
Арына Вячорка — ініцыятарка адраджэння рыцарскага руху
Валянціна Каралёва — намеснік міністра працы
Віталь Гарановіч — педагог, паэт (Глыбокае)
Ганна Пазняк — маці Зянона Пазняка
Арыстарх (Андрэй Станкевіч) — архіепіскап Гомельскі і Жлобінскі
Ігар Чаквін — антраполаг
Самсон Палякоў — журналіст, кінасцэнарыст
Міхаіл Булахаў — прафесар
Уладзіслаў Пятрайціс — ксёндз (Іказнь, Браслаўскі раён)
Дана Самэр — каралева дыска
Робін Гіб -- вакаліст Bee Gees.
Паліна Жук — веласіпедыстка
Эдуард Хіль — савецкі спявак
Уладзімір Крутаў — савецкі хакеіст
Рэй Брэдберы — амерыканскі пісьменнік
Галіна Малчанава — маці палітвязня Аляксандра Малчанава
Барыс Звозскаў — праваабаронца
Якуб Конан— апошні беларус-удзельнік бітвы пад Монтэ-Касіна
Іцхак Шамір — прэм’ер Ізраіля, ураджэнец Беларусі
Сяржук Вітушка — лідар «Талакі»
Вера Вярба — паэтка
Багдан Ступка — украінскі акцёр
Іван Кіявец — дэпутат савета рэспублікі
Сяргей Аляхновіч — спартыўны журналіст
Аляксандр Колбышаў — акцёр і рэжысёр
Янка Саламевіч — псеўданімік і бібліёграф
Сяргей Капіца — расійскі навуковец, тэлевядучы
Гары Гарысан — пісьменнік-фантаст
Ніна Разанцава — актрыса
Мілена Ануфрыёнак — журналістка БелТА
Ніл Армстранг — першы чалавек, што ступіў на Месяц
Алесь Петрашкевіч — драматург, сцэнарыст
Якаў Навуменка — спявак
Ігар Кваша — вядучы перадачы «Чакай мяне»
Алег Клімчанка — басіст гурту Litvintroll
Сяргей Арцюхін — барэц, што выступаў за зборную Беларусі
Уладзімір Пузыня — дудар
Уладзімір Радзівончык — былы актывіст АГП і Руху «За Свабоду» (Пружаны)
Хрысціна Шацікава — грамадская актывістка (Магілёў)
Генадзь Асташонак — мастак-рэканструктар
Мікалай Мельнікаў — стваральнік музея Васіля Быкава ў Гродне
Іван Агееў — стваральнік фальклорнага гурту «Дзянніца»
Сяржук Цімохаў — мастак
Эндзі Уільямс — амерыканскі спявак
Віктар Чыкін — экс-лідар КПБ
Максім Падбярозкін — намеснік кіраўніка ДАІ
Ежы Літвінюк — польскі перакладчык Быкава
Настасся Бакуновіч — дырэктарка турфірмы «ВістаТрэвэл»
Насця Майстрэнка — мастачка
Ілля Алейнікаў — акцёр і вядучы «Гарадка»
Сяргей Драздоў -- вакаліст гурту «Сіняя птушка»
Барыс Стругацкі — расійскі пісьменнік
Наталля Меркіс — талакоўка (Гомель)
Юрась Сцяпанаў — журналіст (Віцебск)
Алег Сурскі — мастацтвазнаўца
Фёдар Хітрук -- аўтар мультфільмаў пра Віні-Пуха
Оскар Німеер — бразільскі архітэктар
Дэйв Брубэк — піяніст, кампазітар, джазмэн
Антон Сабалеўскі — беларус з Масквы
Галіна Вішнеўская — оперная легенда
Раві Шанкар — музыкант
Яўген Краўцоў — банкір, мецэнат.